Διασύνδεση των αποφοίτων ΤΕΦΑΑ με την αγορά εργασίας. Επαγγελματικές  προοπτικές και απαιτήσεις

Στο πλαίσιο του 4 ου Διεθνούς Συνεδρίου της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ) του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθεί στρογγυλή τράπεζα με θέμα «Διασύνδεση των αποφοίτων ΤΕΦΑΑ με την αγορά εργασίας. Επαγγελματικές προοπτικές και απαιτήσεις». Ο στόχος της τράπεζας είναι η επικοινωνία και επαφή των φοιτητών, τελειόφοιτων και απόφοιτων του πανεπιστημίου με εκπροσώπους φορέων της αγοράς εργασίας.  Η εκδήλωση θα γίνει με τη συμμετοχή εταιριών και συλλόγων από διάφορους κλάδους που απασχολούν ή αναζητούν προσωπικό για άμεση ή μελλοντική συνεργασία.

Οι εκπρόσωποι των επαγγελματιών φορέων καθώς και οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι θα έχουν την ευκαιρία, να παρακολουθήσουν παρουσιάσεις από το Γραφείο Διασύνδεσης του ΑΠΘ καθώς και τις συμμετέχουσες εταιρίες -συλλόγους, (εργαλείων ανεύρεσης εργασίας, προφίλ των επιχειρήσεων και των εργαζόμενων, διαδικασίες εύρεσης εργασίας, κλπ).

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι φορείς που θέλουν να συμμετέχουν στην εκδήλωση να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους στον Καθηγητή κο Χρήστο Γαλαζούλα, E-mail: galaz@phed.auth.gr

Η Οργανωτική Επιτροπή του 4 ου Διεθνούς Συνεδρίου

Εγγραφή στο συνέδριο

4ο Διεθνές Συνέδριο Αθλητικών Επιστημών | Διεπιστημονικές Προσεγγίσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό